Haber

Silahları takın’ diyen imamla tartışan şahıs, İmamoğlu ile görüştü

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cebeci Mescidi Cuma namazında 28 Mayıs akşamı silahlarınızı takın iki silahım ağzına kadar dolu diyen imama tepki gösteren kişiyle görüştü. Sultangazi imamı Murat Gündoğdu. Buluşmanın görüntüsü ‘İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ programında yayınlandı.

Gazi Halit Demir, o gün yaşananları şu ifadelerle anlattı:

“Öğretmen, ‘Bu teröristlerin hepsi bir araya geldi, Cumhurbaşkanımızı yerle bir edecekler. Cumhurbaşkanımıza siper olalım, Cumhurbaşkanımızı ezmeyelim’ dedi. Ben milliyetçi bir adamım, ‘Efendim çok yanlış konuşuyorsunuz’ dedim. Dedim ki ‘Burası bu konuları konuşmanın yeri değil. Vatandaş zaten gergin. Biz seçim yaptık, yine seçim olacak. Burada her etnik kökenden insan var. Vatandaşla din konuşuyorsun” dedim. ve inanç.’ ‘Sizden öğrenebilir miyim, burada ne konuşacağım’ dedi. Evet dedim.’ Bütün cemaat üzerimize saldırdı, Hoca aşağı indi, aklı başında olanlar ‘Bekle’ dediler. Bizi imamın odasına götürdüler, imam geldi.

İmam kabadayı, normal değil. Ben bir Güneydoğu gazisiyim. Amcamın oğlu yanımda şehit oldu. ‘Buradaki insanlara terörist diyebilirsiniz’ dedim. ‘Diyorum’ dedi. ‘Atatürk’e hakaret eden adam benim’ dedi. Atatürk’e hakaret etme cesaretini nereden buldunuz? Atatürk’e hakaret etmek size ne kattı? ‘İşte böyle, sen buraya ilk defa geldin’ dedi. ‘İlk defa geliyorum’ dedim. ‘Bir daha gelme şansım yok. Git hutbeni yap, namazını bitir. ‘Boş ver, bu iş seninle çözülmez’ dedim.

İmamoğlu, yaşananlarla ilgili de şunları söyledi:

“Kalbi olan vaiz minberinden söylemez. Bu kadar çok konuşan kalpsizdir. Vallahi böylesini görmedik. Senin mescit dediğin yer, her kulun müsavi olduğu yerdir.” , Allah ile kul arasındaki bağ kuvvetlenir.Fakat onların devrinde ikimiz de düştük bu duruma ve senin uğradığın saldırılara darıldım yani gücendim.” (KAYNAK)

kursunlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu