Haber

Putin’den ‘Kırım Köprüsü’ açıklaması: Elbette gereken cevabı vereceğiz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Köprüsü’nde bir toplantı yaptı. Video konferans yoluyla gerçekleştirilen görüşmede Putin, “Elbette Rusya’dan bir yanıt gelecek. Savunma Bakanlığı uygun teklifleri hazırlıyor.”

Saldırının Ukrayna tarafından gerçekleştirildiğini savunan Putin, “Kırım Köprüsü’nde terör eylemi yapıldı, bir çocuk annesiz babasız kaldı. Bu, Kiev rejimi tarafından yapılan bir başka terör saldırısıdır. Kırım Köprüsü askeri amaçla kullanılmadığı için” masum sivilleri katleden bu vahşi saldırının onlar için askeri bir anlamı da yoktur.” ifadesini kullandı.

Rusya’nın söz akınına yanıt vereceğine işaret eden Putin, “Elbette Rusya’dan yanıt gelecek. Savunma Bakanlığı buna uygun teklifler hazırlıyor.”

Kırım Köprüsü’ne ikinci kez saldırı düzenlendiğini vurgulayan Putin, yetkililerden gerekli güvenlik önlemlerinin alınması için somut öneriler beklediğini kaydetti.

Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi, Kırım köprüsüne Ukrayna’ya gitmek üzere 2 insansız deniz aracının gece saatlerinde saldırdığını bildirdi.

Saldırı nedeniyle köprü araç trafiğine kapatıldı. (HABER MERKEZİ)

haber-karsiyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu