Haber

KAUE Tıp Fakültesi öğrencileri beyaz önlük giydi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Tıp Fakültesi’nin yeni öğrencileri beyaz önlük giydi.

Tıp Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı Beyaz Önlük Töreni Ahi Evran Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Tıp fakültesinde öğrenim gören 153 yeni öğrenci ve ailelerinin katıldığı törende konuşan KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, tıp fakültesinin Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyonu için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

“Ahilik değerleriyle birlikte çalışmak büyük önem taşıyor.”

Karahocagil, 8 yıllık çalışmanın sonucunda akreditasyonu bu eğitim-öğretim yılında tamamlamayı hedeflediklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Yaptığımız işlerde ve başarılarımızda ‘Ahilik’i düşünmek, Ahiliğin geleceğini canlı tutmak, Ahilik değerleriyle çalışmak büyük önem taşıyor. Tüm süreçlerde Ahilik değerlerine güvendik. Ahilik kültürünü ve değerlerini yaşattık. Ahilikte fedakarlık, çaba, akıl ve ahlakla çalışmak vardır. “Bu nedenle Türkiye’nin en değerli tıp eğitimcilerinden destek ve danışmanlık aldık. Bilimsel araştırma projeleri yürüttük, eğitici eğitimlerimizi, öğrenci eğitimlerimizi, simülasyon hasta eğitimlerimizi almaya gayret ettik. Bu sürecin sonucunda çok değerli başarılara imza attık. Bu tıp fakültesinin gereklerini yerine getirmektir.”

Akreditasyonun önemine vurgu yapan Karahocagil, “Kurulduğu 2006 yılından bu yana ilk kez akredite olan bir tıp fakültesi olarak bir ilke imza atacağız.” söz konusu.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Güneş, geleceğin doktorlarını Ahilik anlayışıyla yetiştirdiklerini vurguladı.

İsrail’in hastaneye saldırısını hatırlatan Güneş, şifa verirken şehit olan doktor ve sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet dilediğini söyledi.

Konuşmanın ardından öğrencilere beyaz önlükleri verildi.

Törene İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Süleyman Ersoy, akademik ve idari çalışanlar, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu