Haber

Corendon Airlines’ın kıdemli kaptanı Zeki Bıyık emekli oldu

Corendon Airlines takımının tecrübeli hocası ve kaptanı Zeki Bıyık, gökyüzündeki 44 yıllık başarılı kariyerine veda etti.

Havacılık sektörünün lider markalarından Corendon Airlines’ın tecrübeli kaptan pilotu Zeki Bıyık, 20 Ekim Cuma günü Hamburg-Antalya uçuşuyla emekli oldu. Sky, kariyerinin bu son uçuşuyla bir kez daha yolcularına hayallerini gerçeğe dönüştürdü. 2007 yılından bu yana Corendon Airlines apoletiyle uçuş yapan Bıyık, inişin ardından meslektaşlarının düzenlediği törenle karşılandı. Duygusal karşılama töreninde Genel Müdür Yıldıray Karaer, şirket yöneticileri, ailesi ve çalışma arkadaşları Zeki Kaptan’ı yalnız bırakmadı.

Hakkında

1979 yılında Türk Hava Kuvvetleri’nden teğmen olarak mezun olan Zeki Bıyık, Hava Kuvvetleri’nde jet pilotu ve eğitmen pilot olarak görev yaptı. 1996 yılında sivil havayolu bölümüne adım atan Bıyık, eğitmen pilot ve müfettiş pilot olarak sivil havacılık alanında çok sayıda pilot yetiştirdi. 16 yıldır Corendon Airlines ile göklere çıkan deneyimli kaptan pilot, 20 Ekim 2023 Cuma günü Antalya’da düzenlenen iniş töreninin ardından emekli oldu. – ANTALYA

merkezefendi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu