Haber

İYİ Partili Dervişoğlu: Millet İttifakı’nın geleceğini yetkili kurullar belirleyecek

UYGUN Parti Küme Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Millet İttifakı’nın geleceği sorulduğunda, “Bugün onlar hakkında bir şey söylemek mümkün değil. Yetkili kurullarda görüşülecek ve karara bağlanacak konulardır.

Dervişoğlu, bugün TBMM’de tescillendi. Dervişoğlu, “Meclis’in bu yasama döneminde önemli gündem maddeleri olacak. Tüm siyasi partilerin uzlaşma kültürünün gereklerini yerine getirerek ülkemize hizmet etme kararlılığını göstereceklerine inanıyorum. Hepsine şimdiden başarılar diliyor, önümüzde güzel bir yasama yılı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Millet İttifakı’nın geleceği sorulduğunda Dervişoğlu, “Bugün onlar hakkında bir şey söylemek mümkün değil. Bunlar yetkili kurulların görüşüp karara bağlayacağı hususlardır.

CHP listelerinden seçilen ittifak partilerinden milletvekillerinin istifa kararı aldığını hatırlatan Dervişoğlu, “Net bir bilgim yok, karar alındıktan sonra kendini gösterecek. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni bir aritmetik oluşturulacağını gösteriyor. Hepsine bakacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu