Haber

CHP Grup Başkanvekili Günaydın, İmamoğlu davası sonrası açıklama

CHP Küme Başkan Yardımcısı Günaydın, İmamoğlu davası sonrası açıklama

İmamoğlu’nun ‘ihaleye fesat karıştırma’ davasının ilk duruşması görüldü

İSTANBUL – İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü belediye başkanlığı döneminde ‘ihalede el koyma’ suçlamasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasının ardından basın açıklaması yapan CHP Küme Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, “Çıktık. Olmaması gereken bir iddianamenin ve yapılmaması gereken bir yargılamanın ilk duruşması.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Beylikdüzü belediye başkanlığı döneminde ihaleye fesat karıştırmak suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması Büyükçekmece Adliyesi’nde görüldü. Duruşmanın ardından basın mensuplarına açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, “Ekrem İmamoğlu’nun 2015 yılında Beylikdüzü Belediyesi’nin ilk yıllarında ihaleye hile karıştırdığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Danıştay, iddiaların tamamı geçerli olmadığı için soruşturma iznini iptal etti.Cevap olarak İçişleri Bakanlığı’ndan Süleyman Soylu başkanlığında 2020’den itibaren İBB’ye gönderilen mülki müfettişler bu davayı yeni bir şekle dönüştürdüler. inceleme için savcılığa talimat verdi.İddianame hazırladılar ve bugün ilk duruşmasını yaptılar.İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediyesi’nden meslektaşlarımız yargılandı.” .

“Olmaması gereken bir iddianamenin ve yapılmaması gereken bir davanın ilk duruşmasından çıktık”

Günaydın açıklamasının devamında soruşturmayla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Sorulara verilen yanıtlar şöyle: ‘İddia ettiğiniz gibi baştan ihale dosyasında olması gereken herhangi bir belge eksikliği yok. Çünkü bunu zarf açma tutanağında da açıkça görüyorsunuz.Ayrıca sonradan sunulması gereken belgeler de sanki önceden verilmiş gibi sunulamıyor. “İddianame düzenlenemez.” “Duruşma 30’a ertelendi. Kasım 2023” dedi.

haber-iyidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu