Haber

Başkan Tunç Soyer Linz Belediye Başkanı Luger’i ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Avusturya’nın Linz kenti Belediye Lideri Klaus Luger ve beraberindeki heyeti ağırladı. Lider Soyer, “Aramızdaki işbirliğini arttırmalıyız” diyerek kardeş kent bağlantısı için adım atmak istediklerini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Avusturya’nın Linz kenti Belediye Lideri Klaus Luger ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarete Linz Kent Kurulu Üyesi Dietmar Prammer, Linz Belediyesi İcra Yöneticisi Ulrike Huemer, Linz Belediye Meclisi Üyesi Dilek Büyükkal, Linz Belediyesi Milletlerarası Bağlar Danışmanı Andrea Pospıschek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Avusturya Federasyonu Lideri Çağdaş Arslan ve CHP Üst Avusturya Lideri Kemal Yılmazçelik katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, ikili işbirliklerinin arttırılması gerektiğini vurgulayarak “Kültürlerarası etkileşim daha ileriye gitmede en önemli araç” dedi. Lider Soyer ayrıyeten iki kent ortasında kardeş kent bağlantısı kurulmasının memnuniyet yaratacağını söyledi. Linz Belediye Lideri Klaus Luger de İzmir’in çok hoş bir kent olduğunu belirterek “Burada olduğumuz için çok mutluyuz. İki şehir arasında işbirliğini geliştirmek istiyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu