Haber

Ankara’da Suç Örgütü Operasyonu: Gözaltı Sayısı 25’e Çıktı

ANKARA’da Esenboğa Havalimanı’nda yüklü miktarda parayla yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanan Ayhan Bora Kaplan liderliğindeki suç örgütüne yönelik operasyon genişledi; Tutuklu sayısı 25’e yükseldi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Kabahatlerle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘kasten yaralama’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ ve benzeri suçlara karışan suç örgütü hakkında soruşturma başlattı. Hata örgütünün elebaşı Ayhan Bora Kaplan, yüklü miktarda parayla yurt dışına kaçmaya çalışırken önceki gün Ankara Esenboğa Havalimanı’nda düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

‘Bora Kaplan’ suç örgütüne yönelik operasyon genişletildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında ilk gün aralarında Bora Kaplan’ın da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. Ankara merkezli operasyon Ağrı, Kocaeli, Çorum ve Konya’ya da yayıldı. 4 ilde bu sabah düzenlenen operasyonlarda 20 kişi daha gözaltına alınırken, gözaltı sayısı 25’e yükseldi.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait mermiler ele geçirildi. Şüphelilerden birinden çok sayıda çocuk pornografisi görüntüsü ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

haberbanaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu