Haber

İYİ Parti Aktuna: Çocuklarını ve torunlarını düşünerek sandığa gitmeli

Ogün Akkaya

ANKARA-UYGUN Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Oğul Aktuna, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek için Ankara’da gazetecilerle bir araya geldi.

‘EKONOMİYİ NİTELİKLİ İNSANLARA KAYDETME ŞANSIMIZ VAR’

Seçim sürecinde sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin farklı yerlerinde seçim kampanyaları yürüttüklerini anlatan Aktuna, “İstanbul’da ilk turda çok çalıştık ve kesin kazanacağımızı düşündük. İşte o zaman ben ve ekibim. Türkiye’yi dolaşmaya karar verdik ve karar verdik. Şehirleri hesapladık” dedi.

Türkiye’de ekonomik ve toplumsal bir kaos yaşandığını söyleyen Aktuna, Millet İttifakı’nın seçimi kazanması durumunda atılacak adımları şu sözlerle anlattı:

“En azından ekonomiyi nitelikli insanlara emanet etme şansımız var. Nitelikli kişi ekonomide faizi nereye getireceğini bilir. Hukuk sisteminde şeffaflık olursa yabancı yatırımcı da gelir.”

‘Çocuklarını, torunlarını düşünenler sandığa gitsin’

Cumhurbaşkanlığı yarışında ikinci tipte kalamayan Çet İttifakı’nın ikinci cinste Millet İttifakı’na oy vereceğini söyleyen Aktuna, “Atatürkçüler. Sinan Ogan’ın izinden gitmeyeceklerinden eminim. biz.”

Sandığa gitmeyen seçmene seslenen Aktuna, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sandığa gitmeyen seçmen kendi geleceğini düşünerek sandığa gitsin. Çocuklarını, torunlarını düşünenler sandığa gitsin. Sandıklara. Kararsız seçmene sesleniyorum. Ticari korkularımızı görüyorum. Yönetimin devri doldu. Sandıklara gidin, gereğini yapın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu