Haber

Yaşlı kadını karakol komutanı olarak tanıtarak dolandıran kişi tutuklandı

Kendisini karakol komutanı olarak tanıtarak yaşlı kadını 28 bin dolar dolandırdı.

Yaşlı kadının birikimlerini dolandıran kişi tutuklandı

KASTAMONU – Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinde karakol komutanı olduğu bilinen yaşlı kadını telefonla arayarak dolandıran kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Çatalzeytin ilçesinde oturan 73 yaşındaki Gülsün Aydar’ı arayan kişi, kendisini karakol komutanı olarak tanıttı. Cumhuriyet savcısının talimatıyla kendisini aradığını söyleyen şahıs, Gülsün Aydar’ın bilgileri alındıktan sonra hesabından para çekildiğini ve daha sonra geri yatırıldığını belirterek, bankadaki paranın çekilip kendisine teslim edilmesini talep etti. devlet tarafından ve paranın devlete ait olduğunu. Dolandırıcının tuzağına düşen Gülsün Aydar, telefonu kapatmadan bankaya giderek parasını aldı. Aydar, bankadan çektiği 28 bin doları zanlıya teslim etti.

Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan Gülsün Aydar, Çatalzeytin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek zanlı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Polis ekipleri yakalandı

Harekete geçen Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, ilk olarak ilçedeki güvenlik kamerası görüntülerinden zanlının kimliğini belirledi. Ardından şüpheli M.Ç.’yi takip eden Asayiş Şube ekipleri, Yalova’da yakaladı. Polis ekiplerince gözaltına alınan zanlı M.Ç.’nin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

nazilliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu