Teknoloji

WhatsApp’a ‘HD Fotoğraf Gönderme’ Özelliği Geliyor

Dünyanın en tanınmış anlık mesajlaşma uygulaması Naber2023 yılının başlarında dikkat çekici bir gelişmeye ev sahipliği yaptı. WhatsApp’ın 23.4.0.70 kodlu iOS beta sürümünde uygulama, HD fotoğraflar gönder Opsiyonun geleceği ortaya çıktı. Artık bu özellik WhatsApp iOS (23.11.0.76) ve Android (2.23.12.13) için kullanılabilir. beta sürümleritüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebilir.

WhatsApp’ın test edilen yeni özelliği, oldukça büyük tür . Çünkü WhatsApp bugüne kadar fotoğrafları sıkıştırarak gönderiyordu bu da manzara kalitesinde çok ciddi bir düşüşe neden oluyordu. Test aşamasına gelen yeni özellik, kısmen de olsa ortadan kaldırmak. HD fotoğraf seçeneği ile kullanıcılar gelişmiş kaliteden ödün vermeden fotoğraf gönderebilecekler.

İşte WhatsApp’ın yeni özelliği böyle görünüyor

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi; WhatsApp’ta fotoğraf göndermeye çalışırken ekranın üst kısmında yeni bir “” beliriyor. HD” seçeneğini göreceksiniz. Buna dokunduğunuzda, kullanıcı fotoğrafı standart kalitede mi yoksa HD kalitede mi göndereceğini seçecektir. HD kalitede gönderilen fotoğraflar, HD kalitede olduklarını belirtmek için sohbet ekranında görüntülenir. etiketesahip olacak

Çok yakında tüm kullanıcılara ulaşacak olan WhatsApp’ın yeni özelliği bir görsele sahip. orijinal kalitede göndermediğiniz Altını çizeyim. Gönderdiğiniz fotoğraf ne kadar yüksek çözünürlüklü olursa olsun, WhatsApp yine de kısıtlamalar uygulamaktadır. Ancak çok değerli olacağını düşünmüyoruz. Sonuçta, manzara kalitesi standart çözünürlükten daha üstündür. iki kereden daha fazla olacak. Çoğu kullanıcı için oldukça iyi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu