Ekonomi

UBS Yarı İletken Hisse Senedi Fiyatları İçin Beş Uyarı İşareti Belirledi

UBS, yarı iletken çip üreten şirketlerin hisse senedi fiyatlarına ilişkin beş uyarıcı gösterge belirlemiştir

UBS analistleri Perşembe günü yayınladıkları son analizlerinde yarı iletken hisse senetleri için beş endişe verici gösterge tespit etti.

Finans kuruluşu kapsamlı analizinde, küresel fiyatlandırma eğiliminin kısa vadeli gelecekte son derece istikrarsız olacağını öngördüğünü belirtti. Ayrıca, teknoloji sektörünün diğer sektörlerden daha iyi performans gösterdiği dönemin son aşamalarına yaklaşıldığını ve teknolojide hisse başına kazanç büyüme oranının diğer sektörlere kıyasla zirveye ulaştığını öne sürüyorlar.

“Firma, “Yarı iletken hisse senetleri için çok sayıda endişe verici gösterge gözlemledik. Öncelikli endişe, şu anda tipik trendden %15 daha yüksek olan kazançlarla ilişkili potansiyel risktir.

Buna ek olarak, finans kuruluşu piyasa performansının önemli ek pozitif revizyonlar beklediğini ve yarı iletken hisse senetlerinin son teknoloji, medya ve telekom (TMT) yatırım aşamasında giderek daha fazla satın alındığını belirtti.

UBS, yarı iletken hisse senetlerinin çok yüksek fiyatlandırıldığını, fiyat-kazanç oranı ve fiyat-satış oranının tarihsel ortalamalara kıyasla alışılmadık derecede yüksek seviyelerde olduğunu düşünüyor.

Son olarak, yarı iletken hisse senetlerinin standart ekonomik göstergelerden alışılmadık derecede kopuk olduğuna (üretici yapay zeka şirketleri dahil edilmeden bile Institute for Supply Management’ın Yeni Siparişler Endeksi puanının 60 olması bekleniyor) ve Çin pazarıyla ilgili önemli risklere maruz kaldığına (satışların yaklaşık %20’sini oluşturuyor) dikkat çekiyorlar.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen hüküm ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu