Haber

Tamamen yıkılacak olan Nurdağı’nda bu ay ilk teslimatlar yapılacak.

    Haber7-Özel

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinasyonunda TOKİ ve Emlak Konut Genel Müdürlüğü tarafından, Gaziantep Nurdağı ve İslahiyeilçelerine, 32 bin 500 kişiYaşanacak geçici barınma alanları için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

“Yüzyılın felaketi”Kahramanmaraş merkezli depremler olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, süreksiz barınma alanlarının yapım çalışmalarına da hızla başlandı.

İlçede tamamen yıkılıp yeniden yapılacak olan kesintili konaklama alanlarına ilişkin son gelişmeler yetkililer tarafından alındı. Haber7ile paylaştı. Nurdağı İlçedeki kesikli barınma alanı ise diğer 2 bölümde toplam 305 bin metrekare olarak planlanıyor. Yapılan konaklama alanlarının tüm teknik proje ve altyapı planlarının tüm detaylarıyla hazırlandığı öğrenildi.

OKULLAR, CAMİLER VE SPOR SALONU OLACAK

3 bin 2081 birimden oluşan bu alanlarda 9 bin depremzedehayat sürecek. Çocuk oyun alanları, spor alanları, kreş, okul, cami, sosyal tesis ve sağlık tesisiTüm sosyal tesis ve ekipmanlar dahil edilecektir.

İLK SEVKİYAT BU AY SONUNDA YAPILACAK

yığma binaVe konteynerKent olarak inşa edilen alanda 528 konut eşyasıyla birlikte bu ay sonuna kadar depremzedelere teslim edilecek.

KİRA YARDIMI BAŞLADI

Yaraların sarılmaya devam ettiği ilçede kurulan uyum merkezinde ödenmeye başlayan kira yardımı başvuruları yoğun bir şekilde devam ediyor.

KAYNAK: HABER7

habercumayeri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu