Haber

Ryanair CEO’su çevre aktivistleri tarafından pastayla saldırıya uğradı

Avrupa’nın en büyük havayollarından Ryanair’in CEO’su Michael O’Leary, Brüksel’de Avrupa Birliği (AB) Komitesi önünde çevre aktivistleri tarafından saldırıya uğradı.

O’Leary, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’e Avrupa’daki havacılık uygulamalarına ilişkin bir dilekçe sunmak üzere Brüksel’e geldi. Bu sırada AB Komitesi binası önünde bazı gazetecilere açıklama yapmaya hazırlanan O’Leary’ye iki çevreci kadın aktivist yaklaştı.

Aktivistler O’Leary’nin yüzüne ve sırtına kek yapıştırdılar. Aktivistlerden biri, “Belçika’ya hoş geldiniz. Çevreyi kirleten uçakları durdurun” dedi. diye bağırdı ve olay yerinden uzaklaştı.

“Kullandıkları krem ​​yapay”

Yüzünde krem ​​bulunan O’Leary ise alaycı bir tavırla, “Hiç bu kadar sıcak karşılanmamıştım. Ne yazık ki bu insanlar çevreci ve kullandıkları krem ​​de yapay. Yolcularımızı kremanın daha iyi olduğu İrlanda’ya davet ediyorum.” ” Bu kelimeyi kullandı.

Olayın ardından Ryanair’in sosyal medya hesabında O’Leary’nin yüzüne pasta bulaşmış bir fotoğrafın yer aldığı bir mesaj paylaşıldı.

Mesajda, “Ryanair’in 2023 kışı için 7 yeni rotasını kutlamaya sıcak bir şekilde hoş geldiniz. Yolcular yeni rotalarımızdan ve imza kampanyasından o kadar memnunlar ki bunu bir pastayla kutladılar.” Açıklamaya yer verildi.

Ryanair, Belçika’daki Charleroi Havalimanı’nı merkezlerinden biri olarak kullanıyor ve buradan Avrupa’nın birçok şehrine uçuyor.

Ancak son aylarda Ryanair’in Brüksel’deki operasyonları, pilotların ve diğer çalışanların grevleriyle mercek altına alındı. Çalışma kurallarında düzeltme isteyen çalışanlar 14-15 Eylül’de grev düzenlemeye hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu