Haber

Osmaneli’de Kuyu Olayında Gözaltına Alınan Zanlılar Serbest

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde bir evin bahçesindeki kuyuya düşen iki kişiden birinin ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan iki kişi serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, Osmaneli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında kuyudan çıkan gazın ölçümünde hidrojen siyanür olduğu AFAD ekiplerince belirlendi ve tehlikeli düzeyde bulundu. seviye.

Ayrıca kuyunun dibindeki balçıktan alınan numunede yapılan incelemede hidrojen siyanür olduğu tespit edildi.

Kuyudan cansız bedeni çıkarılan Nihat Kalkandelen’in babası Ünal Kalkandelen’in şikayeti üzerine evin sahibi Avni Ç’nin kızı Melike ile damadı Adnan C. gözaltına alındı. .

Emniyetteki işlemlerinin ardından “taksirle öldürme” ve “Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet” suçlarından adliyeye sevk edilen zanlılar, nöbetçi nöbetçi hakimlik kararıyla serbest bırakıldı. .

Olaya müdahale eden AFAD ve itfaiye ekiplerinin de aralarında bulunduğu 41 kişi tedbir amaçlı Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde karantinaya alındı. Bu kişiler, muayenelerinin ardından taburcu edildi.

Kuyudan çıkarılan ve Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen diğer kişi Abdullah Alkan’ın sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Osmaneli Çamicedit Mahallesi Satuk Buğra Han Sokak’ta 26 Temmuz akşamı bir evin bahçesindeki kuyuya 2 kişinin düştüğünün bildirilmesi üzerine ekipler sevk edildi. Kuyudan çıkarılan Abdullah Alkan (67) hastaneye kaldırılırken, Nihat Kalkandelen’in (34) cansız bedenine ulaşıldı.

nallihan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu