Haber

Mustafa Sarıgül, Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sarıgül yaptığı değerlendirmede Altı Masa için en uygun adayın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirterek, “Bana her sorulduğunda bu geçiş dönemine en uygun adayın kim olduğunu söyledim. Kemal Kılıçdaroğlu o masada.Kılıçdaroğlu nefsini yenmiş, hırslardan kurtulmuş bir demokrattır.Liderdir.Kılıçdaroğlu’nun arkasında durursa, seçimlerin önünde iyi niyetle durursa kazanma ihtimalinin son derece yüksek olduğunu görüyorum. takım ve iyi bir program.”

‘BU MASA BİZİM MASAMIZ’

Basın mensupları, “Kemal Kılıçdaroğlu herkesi Halil İbrahim’in sofrasına davet ediyorum. “Bu masada olacak mısın?” Sarıgül dedi ki:

“Aslında bu masa bizim masamız. Sorun masaya oturup oturmamamız değil, sorun parti sorunu değil, sen-ben sorunu değil, ittifakı savunma sorunu değil; Sorun, inanın bana, demokrasi sorunudur. Milletin sıkıntısını çözme sorunudur. Kurulduğumuz günden itibaren Edirne’den Kars’a demokrasi sofrası kuracağız dedik. Biz zengin ve bereketli bir ülke sofrası kuracağız diyen bir partiyiz. Aslında biz bu amaçla kurulduk. Bu nedenle tarafsız bir cumhurbaşkanından, güçlü bir parlamentodan ve bağımsız bir yargıdan yanayız. Son olaylar gösterdi ki umutlarını 6’lı masaya koyanların son olaylardan dolayı biraz endişeli ve heyecanlı olduklarını görüyorum. Masanın bu havayı dağıtması gerekiyor. Yeni bir heyecana, yeni bir umuda, yeni bir güç dalgasına ihtiyaç olduğunu tüm vatandaşlarımız masaya oturtuyor. Kendilerine başarılar diliyorum.” (HABER MERKEZİ)

maltepe-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu