İş

MÜSİAD Bursa’da ‘Türkiye Yüzyılı’ konuşuldu

BURSA (İGFA) – Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Şenocak, 4. Dönem MÜSİAD Bursa Lideri Dr., Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi’nin, üyelerine katkı sağlamak amacıyla klasik olarak düzenlediği ve Emniyet’in de katıldığı ‘Müstakil Düşünceler Konferansı’na katıldı. Uzman Coşkun Başbuğ konuşmacı olarak yer alacak. Ahmet Özkul, 27. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ve MÜSİAD Bursa Şubesi üyeleri katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Şenocak, misafirleri Miraç Kandilleri nedeniyle tebrik ederek 6 Şubat depremine değindi. Şenocak, depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek, onların yanında olduklarını hatırlattı. Depremin ilk anından itibaren MÜSİAD Genel Merkezi ile koordineli çalışarak depremzedelerin yanındayız.

ALPARSLAN ŞENOCAK: “ÖNÜMÜZDEKİ YÜZYILDA TÜRKİYEMİZİ DAHA DA BÜYÜTMEK İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ”

‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunu sürdürülebilirliğin, kalkınmanın, barışın, istikrarın, dijitalin, bilimin, barışın, üretimin ve verimliliğin yüzyılı olarak tanımlayan Alparslan Şenocak, Türkiye Yüzyılı ile çevreden savunmaya, spordan sanayiye farklı projelerin hayata geçirileceğini söyledi. teknoloji sırasıyla uygulanmıştır. Bu vizyonun Türkiye’yi dünyayla daha da entegre etme açısından taşıdığı değere değinen Şenocak, dış politika ve güvenlik sorunları, güç güvenliği, etnik ve dini çatışmalar gibi güvenlik risklerine rağmen Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Türkiye’nin bir ülke olacağını söyledi. Uluslararası alanda güçlü, demokratik ve ekonomik gelişimini sürdürmenin iç ve dış politikada karşılaştığı zorluklarla baş etmede belirleyici olduğunu belirtti. Türkiye’nin daha parlak bir geleceğe doğru kararlı adımlar attığına inandığını belirten Lider Şenocak, “MÜSİAD Bursa ailesi olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın yol gösterici olarak gösterdiği ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunu belirliyor ve birçok alanda birlikte projeler yürütüyoruz. iş dünyasıyla birlikte, üyelerimizin ve Bursa’mızın sürdürülebilir büyümesine katkıda bulunmak. güzel ülkemizin önümüzdeki yüz yılda daha da büyümesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

BAŞBUĞ: “İŞ DÜNYASININ REKABETTEN ÇOK İŞBİRLİĞİNE İHTİYACI VAR”

Konferansa konuşmacı olarak katılan Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, Türkiye Yüzyılı vizyonu sayesinde yeni nesillere güzel bir gelecek bırakılacağına inandığını söyledi. Türkiye’de kurulan sivil toplum kuruluşlarının amacının ne olduğunu, neye hizmet ettiğini iyi anlamaları gerektiğini belirten Başbuğ, milli bir duruşa sahip olan MÜSİAD’ın ülke için önemli bir güç olduğunu ve MÜSİAD’ı canı gönülden desteklediğini belirtti. . Türkiye’de iş dünyasında rekabetten çok iş birliğine ihtiyaç olduğunu vurgulayan Başbuğ, MÜSİAD’ın bu anlamdaki çalışmalarını takdir ettiğini belirterek, ülke olarak uluslararası iş birliğinin önemine değindi. İşbirliği konusunda devlet olarak farklı girişimlerin olduğunu belirten Coşkun, “Ekonomide ve diğer alanlarda birçok ülkeyle ittifaklar yapmak önemli. Türk Dünyası ile stratejik ortaklarımızın son dönemde geldiği nokta oldukça sevindiricidir. Bu birlik ve beraberliğin hiçbir zaman bozulmamasını diliyorum. Bugüne kadar ezildik, yara aldık, 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar hiçbir ilerleme kaydedemedik. Bugün geldiğimiz noktada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortaya koyduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu sayesinde o eski Türkiye artık yok. var. Savunma sanayinde kendi kendine yeten, bunu yurt dışına ihraç eden, arabasını, insansız hava aracını, kendi teknolojisini üreten bir Türkiye var. “Türkiye Yüzyılı ve Teknofest kuşağı vizyonuyla yeni yüzyılda bir destan yazacağız.” söz konusu.

Konuşmaların ardından MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Alparslan Şenocak, konferansa konuşmacı olarak katılan Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ’a günün anısına teşekkür plaketi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu