Teknoloji

Microsoft işleri Windows tuşlarıyla karıştırdı

Yaklaşık bir ay önce Microsoft, müşterilerin eski Windows 7, 8 ve 8.1 etkinleştirme anahtarlarını kullanarak Windows 10 ve 11’i etkinleştirmesine olanak tanıyan hatayı düzeltti. Ayrıca şirket, ücretsiz yükseltme yolunu kapatarak Windows 10 öncesi sürüm kullanıcılarının yeni bir lisans ödemeden daha yeni sürümlere güncelleme yapmasını engelledi. Ancak görünüşe göre bu çaba, sistemlerde etkilenmemesi gereken sorunlara da neden oluyor.

Çeşitli raporlara göre, bazı müşteriler PC bileşenlerini değiştirdikten veya BIOS’u güncelledikten sonra aktivasyonlarını kaybettiler . En kötü yanı, Microsoft hesaplarına bağlı dijital lisansların artık işletim sistemini etkinleştirmemesi, onları başka bir anahtar satın almaya veya şüpheli etkinleştirme yöntemlerine başvurmaya zorlamasıdır.

Windows’un baş ürün müdürü Bill Babonas The Verge’e yaptığı açıklamada şirketin sorunun farkında olduğunu ve olası çözümleri araştırdığını söyledi. Basbonas yaptığı açıklamada; ” Microsoft bu müşteri şikayetlerinin farkındadır ve olası çözümleri araştırmaktadır. Teknik zorluklarla karşılaşan kullanıcılar müşteri desteğiyle iletişime geçmelidir” söz konusu

Windows Aktivasyon durumunuzu kontrol etmek istiyorsanız; Ayarlar > Sistem > Etkinleştirme > Etkinleştirme Durumuadresine giderek kontrol edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu