Haber

Miçotakis’ten Türkçe paylaşım: Yunanlılar ve Türkler birlikte savaşıyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin arkasında Türkiye’ye yardım gönderen ülkeler arasında Yunanistan yer aldı.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis yaptığı açıklamada, Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginliğe rağmen Yunanistan’ın Türkiye’ye yardım gönderdiğini belirterek, “Yunanistan ve Türkiye zor zamanlarda birbirine yardım etmesi gereken komşulardır. Bu, ülkelerimizi vuran ilk deprem değil. Farklılıklarımızı geçici olarak bir kenara bırakmanın ve çok ama çok acil bir durumu ele almanın zamanı geldi.”söz konusu.

Suriye’ye yardım göndermenin daha karmaşık olduğunu belirten Miçotakis, Suriye’de resmi bir muhatap olmadığını ve yardımın etkilenen bölgelere ve insanlara ulaşacağının garantisinin olmadığını, bunun da yardım çalışmalarını zorlaştırdığını söyledi. Hiçbir ülkenin tek başına bu tür düzenlemeleri fiilen yapabilecek güce sahip olmadığına dikkati çeken Miçotakis, yardımın Birleşmiş Milletler (BM) veya Avrupa Birliği (AB) aracılığıyla yapılması gerektiğini söyleyerek, Suriye rejimi ile doğrudan temas kurmadığını sözlerine ekledi.

“Yunanistan kaynaklarını seferber ediyor”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye’ye yardım gönderileceğini açıklayan Miçotakis, “Yunanistan kaynaklarını seferber ediyor” dedi.

TÜRKÇE PAYLAŞ

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yunanlılar ve Türkler hayat kurtarmak için yan yana savaşıyor”söz konusu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin arkasına yardım etmek için Türkiye’ye gelen Yunan arama kurtarma ekipleri sahadaki çalışmalara destek vermeye devam ederken, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Türk ve Yunan ekiplerinin çalışmalarını takdir etti. sosyal medya hesabından yaptığı Türkçe paylaşımla.

Mitsotakis, “Bizi acıyla dolduran görüntüleri, bizi umutla dolduran görüntüler takip ediyor. Kurtarma ekiplerinin insanüstü çabalarına saygı duyuyoruz. Yunanlılar ve Türkler, hayat kurtarmak için yan yana, birlikte savaşıyorlar. Yaptıkları için onlara minnettarız” dedi.söz konusu.

dikmenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu