Sağlık

Kurtulan hastanede!!!

İzmir Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tekerlekli sandalye skandalı çıktı. Sağlık Muhabiri Erkan Doğan, bir yakını için gittiği hastanenin Acil Servisinde tek başına dakikalarca tekerlekli sandalye aradı. Bazı hasta yakınları ile de sedyeli tartışmaya girdi.

Deneyimli Sağlık Muhabiri ile Bilim ve Sağlık Haber Ajansı (BSHA) Genel Yayın Yönetmeni Erkan Doğan, İzmir Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşadığı skandalı anlattı. Doğan, Acil Servis’e kaldırılan babaannesini görmeye gitti. Hastaneye koştum. Ama neden bandaj için para ödediğimizi anlamıyorum” dedi.

Bir Tekerlekli Sandalye Bulun!

Hastanenin Acil Servisinde tedavi altına alınan yakınının yanına giden Doğan, doktordan durumu hakkında bilgi aldığını söyledi. Daha sonra acil serviste bir hemşire ‘Yakınınızın tuvalete gitmesi gerekiyor, tekerlekli sandalye bulması gerekiyor’ dedi. Ben de acil serviste sedye aramaya başladım. Ne bir hemşire ne de bir güvenlik görevlisi bana yardımcı olmadı. Hastanede tek başıma tekerlekli sandalye arıyordum. Gördüğüm görüntü beni çok şaşırttı. Çünkü bulduğum bir sedyeyi iki akraba daha sahiplenmek istedi. Aramızdaki tartışmadan sonra birazdan sedyeyi getireceğim diyerek hastamın yanına gittim.”

Burası Devlet Hastanesi Hastalarımızda Bu Sorunlar Yaşanmasın

Hastanenin acil servisinde sistem sorunu olduğunu öne süren Sıhhat Muhabiri Doğan, “Hastanenin acil servisinde düzen sorunu var. Hastanın bandajını kendiniz alırsınız. Tekerlekli Sandalyeyi kendin bulursun. Bizimle ilgilenen hemşire hastamızı tuvalete götürmek istemedi. “Evde kendin halledebilirsin” dedi. Burası devlet hastanesi. Lütfen gerekli önlemleri alınız. Halkımız, hastalarımız bu sıkıntıları yaşamasın” diye isyan etti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

haberibradi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu