Haber

Kayseri belediyeleri Göksun’un yanında

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı Hacılar, Develi ve İncesu belediye başkanları ile birlikte Göksun deprem bölgesinde görev yapacak iş makinaları ve araçlarla bölgeye gönderdikten sonra Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Göksun’a gitti. Göksun’un Ericek Kasabasındaki eserlerini yerinde inceledi.

Hacılar Belediye Başkanı Özdoğan, İncesu Belediye Başkanı İlmek ve Develi Belediye Başkanı Cabbar, ilk olarak Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’ndeki çalışmaları koordine eden Batman Valisi Ekrem Canalp’i ziyaret etti. Bölgeye gönderilen 30 araç ve 50 çalışanla hizmette olduklarını belirten liderler, oradan da depremde ağır hasar gören Ericek ilçesine geçti. Vatandaşlara başsağlığı dileyen liderler, bölgede yapılan çalışmaları inceledi. AFAD’ın kurduğu çadırlarda vatandaşlarla bir araya gelen heyet, bölge halkına başsağlığı diledi. “İllerimizi birlikte, hep birlikte yükselteceğiz” diyen Önder Özdoğan, “Tüm ekiplerimizle halkımızın hizmetindeyiz. Depremin ardından ilk olarak arama kurtarma ekibimizle bölgeye destek olduk. Şimdi de görevlendirildiğimiz Göksun’da iş makinalarımız ve araçlarımızla depremin yaralarını sarmak için çalışıyoruz. Devletimiz tüm imkanlarıyla bölgededir. Bu süreci hep birlikte atlatacağız.” söz konusu.

Daha sonra Elbistan ilçesine geçen heyet, ilçenin koordinatör Valisi olarak atanan Vali Gökmen Çiçek’i ziyaret etti. Türkiye genelindeki tüm illerden afet bölgesine yardım geldiğini belirten Çiçek, Kayseri Belediyelerinin bu süreçte tüm imkanlarını kullanarak bölgede olduklarını belirterek Önderlere teşekkür etti.

Liderler daha sonra Elbistan Arama Kurtarma Kriz Merkezi’ndeki çalışmaları koordine eden Develi Kaymakamı Mehmet Tunç’u ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu