Ekonomi

İngiltere Hazine Komitesi, kripto ticaretinin kumar olarak düzenlenmesini istiyor

Investing.com – Birleşik Krallık Parlamentosundaki partilerin milletvekillerinden oluşan komite tarafından yayınlanan son raporda istikrarlı kripto para birimiPara birimleri dışındaki kripto varlıkların kumar olarak değerlendirilmesi gerektiği önerildi.

Raporda kripto para birimine yönelik riskler ele alındı. bitcoin Kripto para birimlerinin, özellikle kripto para birimlerinin kara para aklama ve dolandırıcılık faaliyetlerinde sıklıkla kullanıldığının altı çizildi. Bu varlıklar bazında herhangi bir takviye yapılmadığını vurgulayan komite üyeleri, fiyat dalgalanmaları ve yeniden değerleme riskinin yüksek olduğunu düşünüyor. Kripto varlıkların tüm riskli yönlerini değerlendiren milletvekilleri, bireysel kripto para ticaretinin bir finansal hizmetten çok bir kumar olduğunu ve bu şekilde düzenlenmesi gerektiğini öne sürdü.

Kripto para bölümünün riskleri bir kez daha değerlendirildi

Hazine Komitesi lideri Harriett Baldwin, sunulan raporla ilgili brifing verirken geçen yıl yaşanan olaylara atıfta bulunarak, kanunsuz kripto endüstrisinde tüketiciler için yüksek riskler olduğunu vurguladı.

Bu bağlamda, Baldwin tüketicileri korumaya kararlıdır ve Birleşik Krallık Türkiye’nin finansal hizmetlerdeki yeniliklerden yararlanabilmesi için etkin yasalara ihtiyaç olduğunu söyledi. Aksi takdirde, tüketicilerin mevcut ortamda sadece kripto para birimlerine karşı bahis oynadıklarını, dolayısıyla tüm birikimlerini kaybetme riskine girdiklerini bilmelerini istedi.

Komite tarafından yayınlanan raporda, bireysel kripto yatırımına yönelik risklere odaklanırken sektör geneline bakıldığında geleceğe yönelik bazı fırsatların da bulunduğu vurgulandı.

Kripto para endüstrisinde kullanılan BlockchainTeknolojinin sınır ötesi süreçler ve ödemeler açısından öncelikle gelişmekte olan ülkelerde fayda sağlayabileceğinden de bahsedildi.

Sonuç olarak, milletvekilleri kripto para birimlerinin altında yatan teknolojiyi desteklemek için tutarlı bir yaklaşım önermekte ve ülke kaynaklarının değerli kullanım ve fayda sağlamayan projelere harcanmasından kaçınılması gerektiğini düşünmektedir.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu