Teknoloji

İki oyun devi logo kavgası yüzünden çatıştı

Take-Two Interactive, Remedy Entertainment’ın yeni logosunun “R” harfi dışında çok az benzerlik taşıdığını söyleyerek itiraz etti. Rockstar Games logosuna benziyor iddia etti. Ticari marka itirazı, Eylül ayında Remedy logosunun iki versiyonuna karşı Birleşik Krallık Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yapıldı.

Remedy, geçen baharda yeni logosunu duyurarak, imajını 23 yıllık bir tarihten uzaklaştıran ve Control ile Alan Wake’in mevcut istikrarını daha iyi yansıtan “yenilenmiş bir görsel kimlik” olarak tanımladı. Yayıncı, Nisan ayında yayınlanan bir blog yazısında şöyle açıkladı: “Eski logodaki R harfindeki madde işareti Max Payne dönemini temsil ediyordu, ancak mevcut Remedy tek bir oyundan çok daha büyük; yeni ve eski oyunlardan oluşan bir portföyümüz var.” .

2021’de yayıncı İki Alır Hazelight Studios’a oyunu için ticari marka davası açmıştı. IGN, Take-Two Max Fayne Ayrıca bir giyim markasının, Florida’da Rockstar Axe Throwing adlı bir balta fırlatma şirketinin ve Think Like a Rockstar adlı bir müzik kitabının peşine düştüğü olaylara da değindi. Şirket ayrıca GTA modlayıcılarına ve tersine mühendislik uygulanmış Grand Theft Auto III ve Vice City hayran projelerinin yaratıcılarına da dava açtı.

Tüm bunların yanı sıra 2014 yılında oyuncu olan Take-Two Lindsay Lohan Kendisine ait olduğunu iddia ettiği bir benzerliğin GTA V ve pazarlama materyallerinde kullanılması nedeniyle yayıncıya dava açtığında kendisini kısa bir süre davalı konumunda buldu. Bu dava ertesi yıl reddedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu