Ekonomi

Grok’un kripto para piyasası değeri dolandırıcılık iddialarının ardından düştü

Grok kripto para biriminin (GROK), dolandırıcılık faaliyeti iddialarının ardından piyasa değeri yarı yarıya 160 milyon dolardan 78 milyon dolara düştü. Lansmanından bu yana 12.000’den fazla sahibiyle hızlı bir büyüme kaydeden dijital para biriminin fiyatı, merkezi olmayan borsa takipçisi DEXTools’ta %90 oranında düştü.

Bu keskin düşüş Pazartesi günü, kriptoyla ilgili dolandırıcılıkları araştırmasıyla tanınan çevrimiçi bir kuruluş olan ZachXBT’nin GROK ile ilgili dolandırıcılık faaliyetleri hakkında kamuya açık suçlamalarda bulunmasının ardından meydana geldi. Bu zarar verici iddialar sonucunda kripto para birimine olan güven önemli ölçüde azaldı.

Kargaşaya ek olarak, GROK’un yaratıcıları sözleşmelerinden feragat ederek para biriminin gelecekteki operasyonları üzerindeki kontrollerini fiilen kaybettiler. Bu hamle tipik olarak merkeziyetsizliğe doğru gerçek bir hamle anlamına gelir ancak aynı zamanda bir kripto para biriminin yönü ve yönetimi konusunda belirsizliğe de yol açabilir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu