Haber

Gelecek Partisi, CHP ile Zafer Parti arasındaki protokolü değerlendirdi

CHP ile Zafer Partisi arasında yer alan Gelecek Partisi’nin imzaladığı protokolle ilgili olarak, “Özdağ’ın ileri sürdüğü iddiaları kabul edilemez bulduğumuz için Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu’nu arayarak her zaman olduğu gibi samimi, açık ve dürüst bir şekilde Kılıçdaroğlu’nu arayarak düşünce ve önerilerini kendisine iletmiştir.” bilgiler paylaşıldı.

Gelecek Partisi’nden yapılan yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın seçimler öncesi 7 maddelik iş birliği protokolünü kamuoyu ile paylaştığı hatırlatıldı.

Bu protokolün hiçbir şekilde yönetime katılmayı öngörmediği belirtilmiş ve şu ifadeler kullanılmıştır:

“Öte yandan, bilgimiz ve onayımız dışında kişiler arasında tutulan herhangi bir protokolün bizim için hiçbir siyasi ve manevi değeri yoktur. Sayın Özdağ’ın 17 Temmuz ortasında İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlık ve MİT Başkanlığı dahil olmak üzere kapalı protokole ilişkin açıklamalarını kabul edilemez bulduğumuz için Sayın Genel Liderimiz Sayın Kılıçdaroğlu’nu arayarak her zaman olduğu gibi samimi, açık ve dürüst bir şekilde görüş ve önerilerini kendisine iletmiştir.”

Açıklamada, Şeffaflık, tutarlılık, siyasi ahlak ve insan onurunun Gelecek Partisi’nin siyaset anlayışının temelini oluşturan ilkeler olduğu vurgulandı.

“Herhangi bir yol ve yol arkadaşıyla olursa olsun iktidarda kalmak veya iktidara gelmek için siyaset yapmayı bu temel unsurlarla bağdaştırmak mümkün değildir. Usulün ortasında amaç ile kurulan bağ siyaset ahlakının özünü oluşturur. Bu bağlamda son dönemdeki tez ve tartışmaları demokratik siyasete inanmayı son derece üzücü ve sarsıcı olarak görüyoruz. Bunun anlamı Allah’a teslim olmaktan başka bir şey değildir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu