Haber

Gazipaşa’da şiddetli yağış domates seralarını sular altında bıraktı.

– Gazipaşa’da dere taştı, domates serasını su bastı

5 bin domates fidanı sular altında kaldı

ANTALYA – Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle dere taştı ve domates seraları sular altında kaldı.

Gazipaşa’da dün akşam saatlerinde etkisini gösteren dolu ve sağanak yağış ilçede aralıklarla şiddetini artırdı. Gazipaşa’nın Beyrebucak Mahallesi’nde öğle saatlerinde etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle Ali Şanlı’ya ait 1 buçuk dönümlük domates serası dere yatağından taşan sulara teslim oldu. 2 buçuk dönümlük 2 farklı serada dikilen toplam 5 bin domates fidesi ile seradaki fasulye ve biber fideleri zarar gördü.

Seranın sahibi Ali Ulu durumu jandarmaya, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ve Gazipaşa Ziraat Odası’na bildirdi. Bölgeye gelen ekipler hasar tespit çalışması yaptı.

Ali Şanlı’nın eşi Fatma Ulu, “Karayollarının sularının aktığı bir dere vardı. Dere yatağı değiştirildiği için pencerem zarar gördü. Ürünlerimin hepsi zarar gördü. Toplamda 5 bin domates fidanım sular altında kaldı.” . Yetkililerden yardım istiyorum.”

Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, üreticiye geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Bazılarının dere yataklarını değiştirmesi ve yağışlarının fazla olması nedeniyle seller oluyor. Maliyetleri düşündüğümüzde zarar çok fazla. Dere yataklarının kaldırılması gerekiyor, dere yataklarını değiştirmemeliyiz.”

golova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu