Teknoloji

Elon Musk ‘Tesla’yı Tek Başına Tweetlemeyecek

milyarder iş adamı Elon Musk ‘nin 2018’deki tweet’leri baş ağrıtmaya devam ediyor. Tesla ile ilgili paylaşımlar sonucunda açıldı durumda , hiç bitmedi. Davaya bakan yüksek mahkeme, Elon Musk’ın son uzlaşma teklifini de kabul etti. reddetti . Musk cephesi, karara yeniden itiraz edeceğini açıkladı.

Belki hatırlayanlar vardır; Elon Musk, 2018 yılında Tesla ile ilgili bir paylaşım yapmış ve Tesla hisselerini paylaşmıştı. 420 dolar içinalabileceğini ve hatta bunun için gerekli finansmanı bulabileceğini. söylemişti . Ama bu asla olmadı. Hal böyle olunca hem Tesla yatırımcıları hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC), Elon Musk aykırıdava açtılar.

Elon Musk, Tesla ile ilgili paylaşım yapmadan önce avukatlarına danışacak

Mahkeme, Elon Musk’ın Twitter’da Tesla hakkında açıklamalarda bulunmadan önce şirketin avukatlarından onay aldığına karar verdi. Yani Musk,” bakıcılardan“Tesla hakkında onay almadan paylaşım yapamayacaktı. Burada Musk ve avukatları bu karara itiraz ederek anlaşmaya çalıştı. Musk’ın avukatlarına göre Elon Musk’ın ifade özgürlüğünü kısıtlamak Kararın değiştirilmesi veya iptal edilmesi gerekiyordu. Ancak yüksek mahkeme, Elon Musk’ın ifade özgürlüğünün kısıtlandığına dair hiçbir kanıt bulamadı. kanıt bulunamadıMusk ve avukatlarının talebini reddetti.

Bu ortada; Elon Musk’ın Twitter’daki Tesla paylaşımlarından sorumlu bakıcılar kim veya kimler? Bilinmeyen . Geçtiğimiz günlerde bahisle ilgili açıklama yapan Tesla, isminin verilmeyeceğini belirtmişti. Başta Bloomberg olmak üzere dünyanın önde gelen medya şirketleri, bakıcıları tespit etmek için defalarca girişimde bulundu. Ancak bütün bunlar sonuçsuz kaldı. Bazı kısımlar Elon Musk’ın sadece SEC ile anlaşmaya ihtiyacı olduğu yönünde. hayali bakıcılarasende var dediğini zannederler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu