Ekonomi

Elbistan’daki Düzenleme Satış Ofislerinde Kuzu Eti 195 Liradan Satışa Sunuldu

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde belediye tarafından açılan Tanzim Satış Ofislerinde kuzu eti satışı 195 liradan başladı.

Elbistan ve Pazarcık’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından devlet ve millet el ele yaraları sarmaya devam ediyor. Bir yandan işyerleri yıkılan esnaflar için konteyner çarşıları ve işyerleri kurulurken, diğer yandan deprem sonrası yaşanan fahiş fiyat artışlarına karşı önlem alınıyor. Bu kapsamda Elbistan Belediyesi bünyesindeki Tanzim Satış Ofislerinde birçok eserde büyük indirimler yapıldı. Bu çalışmalardan biri de vatandaşların tüketim için en çok tercih ettiği kuzu eti oldu. Elbistan’daki Tanzim Satış Ofislerinde kuzunun kilogram fiyatı 195 liraya indirildi.

Kentte yaşanan deprem sonrası fiyat artışlarını kontrol altına almak istediklerini söyleyen Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Elbistan’da açtığımız Tanzim Satış Ofislerimizde kuzu etinin kilogram satış fiyatı bugün itibariyle 195 TL. Yeni ofisimiz İbrahim Karaoğlan Meydanı’nda faaliyetlerine başladı, “Deprem sonrası piyasadaki fiyat artışlarını bir yandan kontrol altında tutmayı, diğer yandan da mağazalarımıza ulaşımı kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Vatandaşlar bir yandan denetimleri sıkılaştırarak kaliteli ve ekonomik eserlere kavuşturuyor. Hayırlı olmasını dilerim” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

persembehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu