Yaşam

Bilkent Sahne Ast, Aralık’ta Bambaşka

Bilkent Sahne AST, Aralık ayı boyunca yeniden birbirinden ünlü isimleri ve çok kıymetli tiyatro yapıtlarını Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor.

Bilkent Sahne AST, Aralık ayında da perdelerini birbirinden ünlü oyuncular ve çok kıymetli tiyatro yapıtları ile aralıyor.

3, 11, 17 ve 23 Aralık tarihlerinde Deniz Fırat Aksoy’un gerçek bir hikâyeden yola çıkarak uyarladığı ve Serhat Nalbantoğlu’nun yönettiği “N’SİN” tiyatro severlerle bir ortaya gelecek. Oyun, Aziz Nesin’in 4 Temmuz 1965’te Moskova’dan dönüşünde polis tarafından gözaltına alınmasını ve ardından gelişen olayları izleyiciye mizahi bir lisanla sahneye aktarıyor. 60 yıl sonra bile değişmeyen tertibi hicveden oyun, Ankara Sanat Tiyatrosu yapımı ile Ekim ayında buluşan “N’SİN”, tiyatro severleri güldürürken tıpkı vakitte dün ile bugün ortasındaki bağı gözler önüne serecek.

6 Aralık’ta ise Hüseyin Avni Danyal ve Başak Daşman’ı buluşturan konuk aktiflik “Kelepçe Kullanma Kılavuzu” Bilkent Sahne AST’ta olacak. Hiçbir şeyin göründüğü üzere olmadığı bu sorguda epeyce zeki ve entelektüel bir bayan, pek de zeki olmayan inatçı bir polisin karşısında kendinden emin, göz altı mühletinin bitmesini beklerken polis yalnızca teşkilattan ve çalışma hayatından kurtulmak kederinde.

16 Aralık’ta ise Begül Erhan’ın Gitar Resitali saat 16.00’da Bilkent Sahne AST’ta olacak.

Nobel ödüllü müellifin oyunu usta oyuncularla sahnede

10 ve 24 Aralık tarihlerinde ise Nobel ödüllü İtalyan müellif Dario Fo tarafından yazılmış; Becerikli İpek, Mehmet Ulusoy, Yıldırım Şimşek üzere usta oyuncuların takımında yer aldığı, iki perdelik tiyatro oyunu “Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’’ Bilkent Sahne AST’ta tiyatro severlerle bir ortaya gelecek. Saat 20.00’de sahnelenecek oyunda; Mehmet Ulusoy, Uzman İpek, Çağlar Deniz, Yıldırım Şimşek ve Hazal Pekgöz izleyicinin karşısında olacak.

29 Aralık saat 19.30’da konuk aktiflik olarak Onur Öztürk’ün Gitar Resitali Bilkent Sahne AST’ta sanat severlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu