Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Üyeleri Trafik Polisi Oldu, Kızılay’da Denetlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Çocuk Meclisi’nin 27. Dönem üyeleri trafik polisi oldu. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden görevli polis ekipleriyle birlikte Kızılay’da trafiği denetleyen küçük çaplı trafik polisleri, sürücü ve yayalara trafik kurallarını hatırlattı.

ABB ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Trafik Dedektifleri’ uygulamasında 27. Dönem Çocuk Meclisi üyelerine uygulamalı trafik eğitimi verildi. Trafik polisleri tarafından teorik eğitim verilen 20 minik trafik polisi, Kızılay’da polis eşliğinde öğrendikleri bilgileri uygulamaya koydu.

SÜRÜCÜLER VEYAYALAR DENETLENDİ

Küçük trafik polisleri, sürücülere ve yayalara trafik kurallarını hatırlatarak farkındalık yarattı. Araçları tek tek durduran Başkentli çocuklar, emniyet kemeri takmayan sürücüleri uyararak, ellerindeki trafik kartlarını sürücülere gösterip sorular sordu. Soruları doğru cevaplayan sürücülere küçük hediyeler verildi. Çocuklar, yayaları kırmızı ışık yanarken kaldırımda beklemeleri, karşıdan karşıya geçerken ok işaretlerine dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Kızılay trafiğini kontrol eden Çocuk Meclisi üyelerinden bazıları şunları söyledi:

-Hüsna Nazlı Erdinç:“Trafikte çok fazla kişi kurallara uymuyor. Bugün bu kurallara uymayanları trafik konusunda bilgilendiriyoruz. Bunu yaparken çok eğleniyorum. Kuralsız bir hayat düzensizleşiyor. Böyle olduğu için mutlu ve gururluyum. insanlara kuralları hatırlatmak çok önemli bir görev. hatırlayacağım.”

-Tunahan Benli:“Bugün Çocuk Meclisi olarak insanları denetliyoruz. Sorular sorup, kural ve yasakları hatırlatıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu