Haber

Alperen Aydın, Eynesil Belediyespor’a transfer oldu

TFF 3. Lig grubu Eynesil Belediyespor’a transfer olan Alperen Aydın, Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybeden eski takım arkadaşı Saruhan Bolat’ın hayalini gerçekleştirmek için Eynesil Belediyespor’a geldiğini söyledi.

Giresunspor’un altyapısında yetişen, profesyonelleşen ve mesleğinde birçok takımın formasını giyen Alperen Aydın, Giresun 3. Lig’deki temsilcisi Eynesil Belediyespor’a transfer oldu. İmza töreninde konuşan Alperen Aydın, Giresunspor’dan takım arkadaşı olan ve 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden eski takım arkadaşı Saruhan Bolat’ın hayalini gerçekleştirmek için Eynesil Belediyespor’a geldiğini söyledi.

Saruhan ile 14 yıllık çok yakın bir dostlukları olduğunu belirten Alperen Aydın, “Kendi kardeşim olsam ancak bir kişiyi bu kadar sevebilirim. Şubat ayından bu yana geldiğimiz süreç benim için çok zor oldu. Her gün, her saat yanında olan insana ulaşabilmek, Sesini bir daha duymamak benim için çok zor.Buraya gelmemin en büyük sebeplerinden biri de Saruhan’ın böyle bir hayali olmasıydı.Eynesil Belediyespor geldiğinde. 3. Lig’de ‘İnşallah orada oynarım’ hayali vardı. Bir ses bana bu yıl memleketimde ve ailemle kalmamı söyledi, ben de bu yıl burada kalmaya karar verdim.”

Giresunspor altyapısından yetişen Saruhan Bolat, Kahramanmaraş İstiklal Spor Kahramanmaraş’ta 6 Şubat depreminde forma giyerken hayatını kaybetti. – GİRESUN

haber-eleskirt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu