Haber

Akşener: Ordumuza başarılar diliyorum

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, İstanbul programı kapsamında öğretmenlerle bir ortaya geldi. Akşener “Dün gece geç saatlerde Suriye’de başlayan sınır ötesi harekat için ordumuza başarılar diliyorum. Askerlerimizin ayağına taş değmesin, inşallah her şey bizim öngördüğümüz gibi milletimizin hissiyatına uygun olarak gelişir. Zorlu bir süreçtir. Allah kolay kılsın diyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, İstanbul programı kapsamında bugün saat 11.30’da emekli ve çalışan öğretmenlerle Beyoğlu’nda gerçekleşen kahvaltıda bir ortaya geldi. Akşener’e, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve milletvekilleri eşlik etti. Kahvaltının ardından Meral Akşener ve öğretmenler hep birlikte öğretmen marşını okudu. Meral Akşener Suriye ve Kuzey Irak’a başlatılan Pençe-Kılıç Hava Harekatı’ndan bahsederek “Dün gece geç saatlerde Suriye’de başlayan hudut ötesi harekat için ordumuza muvaffakiyetler diliyorum. Askerlerimizin ayağına taş değmesin, inşallah her şey bizim öngördüğümüz üzere milletimizin hissiyatına uygun olarak gelişir. O nedenle o güçlü bir süreçtir. Allah kolay kılsın diyorum.” dedi.

Akşener şöyle devam etti:

“Biz sıkıntı kaidelerin ve imkansızlıkların içerisinde bu türlü bir eğitimi o fırsat eşitliğini başaran cumhuriyetin köy kızlarıyız. Köyde büyüdüm ben lakin o köyden yola çıkıp bugün karşınızdayım. Benim büyüdüğün köy kente çok yakın bir köydü. O köyde bugün doğan kız çocuklarının eğitim bahtı benim doğduğum yıllardaki imkansızlıklara karşın benim kadar yüksek değil. Cumhuriyet bir şeyi başardı. O başarılan eğitimdir. En sıkıntı kaidelerde öğretmeni yetiştirmekten vazgeçmedi.  Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocukları bir ortaya getirdi ve kardeş etti. Birbirleriyle olan irtibatını ömür uzunluğu sağladı. Biz eğitim ordusuyuz bu ülkeyi kalkındıracağız diyerek mezun etti”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu