Haber

Adana’da şiddetli yağış ve dolu tarım arazilerine zarar verdi

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde şiddetli yağmur ve dolu ADANA’da tarım alanlarını vurdu. Tahir Tayboğa, “Anneler Günü için hazırlanıyorduk ve 80 bin kök fidanımız, 300 bin goncamız oldu. Yaklaşık 4 milyon lira zararımız var” dedi. Seyhan ilçesinde 12 dönüm arazi yağmura dayanamayarak çöktü.

Adana’da Ramazan Bayramı’nın ilk günü şiddetli ve yağışlı geçti. Yağış nedeniyle caddeler sular altında kalırken, sürücüler güçlükle ilerledi. Yağıştan tarım arazileri de etkilendi. Kentte gül yetiştiricisi Tahir Tayboğa’nın Seyhan ilçesine bağlı Akkapı Mahallesi’nde 12 dönümlük alana kurulu gül serasının bir bölümü yağmura dayanamayarak çöktü. Anneler Günü için hazırlanan güllerin neredeyse tamamı yok edildi. Dolu nedeniyle buz kütlelerinin oluştuğu gözlendi.

‘Kıyamet kopmuş gibiydi’

Tahir Tayboğa, önce pandemiyi ardından depremi yaşadıklarını ve sıkıntıya düştüklerini belirterek, “Dolu bize daha çok zarar verdi. Kıyamet kopmuş gibiydi. Yolda yürümek bile imkansızdı. Seramız yağmura dayanamadı ve bir kısmı çöktü.Aşısını yeni yaptığımız çiçekler de vardı.Mekan mahvoldu. Anneler Günü için hazırlanıyorduk ve 80 bin kök fidanımız, 300 bin tomurcuğumuz oldu. 4 milyon liraya yakın zararımız var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu