Haber

Adana’da FETÖ davasında yargılanan 5 sanıktan 3’üne hapis

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik davada yargılanan tutuksuz 5 sanıktan 3’ü, “silahlı terör örgütüne üye olmak” cürmünden 6 yıl üçer ay mahpus cezasına çarptırıldı.

11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar T.S, A.B, M.K, H.D. ve M.T. ile avukatları katıldı.

Cumhuriyet savcısı temel hakkındaki mütalaasında, sanıkların örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asya hesaplarında olağan dışı artış yaşandığını, örgütün sohbet toplantılarına katıldıklarını, “örgüt üyeliği” kabahatinden süreç yapılan “mahrem imamlar” ile görüşme kayıtlarının olduğunu ve FETÖ iltisakları gerekçesiyle KHK ile kapatılan dernekte üyelik kayıtlarının bulunduğunu belirterek, “silahlı terör örgütüne üye olma” kabahatinden cezalandırılmalarını istedi.

Sanık A.B. savunmasında, FETÖ üyesi olmadığını tez ederek, “Örgütsel bir konumum yoktur. Terör örgütüne finansal destekte bulunmadım. Tahliyeme ve beraatıma karar verilmesini talep ederim.” dedi.

Diğer sanıklar da örgüt üyesi olmadıklarını öne sürerek, beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, “silahlı terör örgütüne üye olma” kabahatinden sanıklar T.S, A.B. ve M.K’yi 6 yıl üçer ay mahpus cezasına çarptırdı, öbür sanıkların ise “delil yetersizliği” gerekçesiyle beraatına hükmetti. Sanıkların mevcut hallerinin devamına da karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu